İstanbul Metrosunda Çıplak Aramaya Dava

İstanbul Metrosunda Çıplak Aramaya Dava

Ülke genelinde gerçekleşen birbirinden farklı olaylara tanık olmak, tüm bu olaylardan haberdar olmak için, güncel haberlere ve bilgilere web adresimiz üzerinden göz atabilirsiniz. Bilgi ve fikir sahibi olmak için, bilgilendirmek amaçlı hazırlanan içeriklerden destek alabilirsiniz. Bu web adresi üzerinde yayınlanan içerikler, resmi bir nitelik taşımamaktadır ve bilgilendirme amacı ile paylaşılmaktadır.

İstanbul metrosunda ilginç olay

Bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre, Yenikapı- Hacı Osman metro hattında farklı bir olay gerçekleşti. 2 bayan polis, metro güvenliğinden sorumlu olarak, güvenliği sağlıyordu. O sırada, 2 arkadaşı ile birlikte metroya binmek isteyen Şennur P. Polislerin uyarısı ile birlikte durduruldu. Kalabalıkta çantasının aranmasının zor olduğu gören polisler, 28 yaşında olan Şennur P’yi polis güvenlik noktasına götürdüler. Polis güvenlik noktasında ise, 2 bayan polisin yanı sıra, erkek polislerde bulunuyordu. İçeride yer alan erkek polisleri, dışarı çıkaran bayan polisler, Şennur P’yi aramaya başladılar.

Kalabalıktan kaynaklı olarak, Şennur P’ nin çantasını açtığını görmediklerinden dolayı, bir şüphe kaynaklı olarak, arama odasına götürmeyi düşündüler. Güvenlik odasında arama yapılırken, bazı iddialara göre, polislerin genç kadını soyarak aradıkları bilgileri yer aldı.

Çıplak arama yaptılar

Kişinin iddialarına göre, 2 bayan polis, Şennur P’ye hakaret içeren sözler sarf etti. Bununla da kalmayıp, yine kesin olmamakla birlikte, soyunmasını söylediler. Çıplak olarak arama yapacaklarını söylerken, Şennur p’ yi iç çamaşırları kalacak şekilde üzerini çıkartıp arama başlattılar. Elbette ki kişi bu duruma sinirlendi ve böyle bir uygulama olup olmadığını merak ederek, sonrasında ise arama bitmesi ile birlikte, olay yerine gelen amire ‘’ böyle bir uygulama var mı ‘’ sorusunu iletirken, şu cevabı aldı. Amir; sen ona takılma, gerginlikten kaynaklı olarak böyle. Gibi bir ifade yer aldı. Elbette ki bu açıklama, Şennur P’yi tatmin etmiş olmayacak ki, 2 arkadaşını da alarak, savcılığa şikâyette bulundu.

2 bayan polise hapis cezası

Alınan bilgilere ve iddialara göre, 28 yaşında olan Şennur P’ ye ağır sözler ve tutumlar sergileyen 2 bayan polise, hapis cezası istendi. Metro da çıplak arama sonrası Şennur P tarafından, polislere dava açıldı. Her iki polis için ise 2’ şer yıl olmak üzere hapis cezası istendi.

Görevlerini kötüye kullanıyorlar

Şennur P’ nin ifadelerine göre, bunlar görevlerini kötüye kullanıyorlar ve yetkileri dışında arama yapıyorlar bilgileri yer aldı. Elbette ki 2 bayan polis tarafından bu ifadeler reddedilirken, usulsüz olarak arama yaptığı söylenen polisler için ceza istendi.

Savcı 2 yıl hapis cezası istedi

28 yaşında ki genç kadın, 2 arkadaşı ile birlikte savcılığa başvurması dahilinde, savcı tarafından da polisler için 2 yıl hapis cezası istendi.  Bu bilgiler resmi nitelik taşımayıp, bazı yardımcı kaynaklardan alınmıştır. En yeni haberler için web adresimiz üzerinden güncel bilgilere göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ