Hukuk Fakültesi Sıralama Özellikleri

Hukuk Fakültesi Sıralama Özellikleri

Hukuk Fakültesi Sıralama Özellikleri

Hukuk fakültelerinin sıralama özellikleri farklıdır. Her fakültenin puan dereceleri vardır. bu nedenle her üniversiteye hazırlanmanın ve puanını tutturmanın farklı yolları vardır. bu yolları deneyerek istediğiniz üniversiteyi tutturmanız mümkün. O halde şimdi bu üniversitelerden beş tanesini ele alalım ve nasıl çalışmanız gerektiğiniz sizlerle paylaşalım.

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Puan ve Çalışma Yöntemleri

Galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi sıralamasına göre en düşük puan TM-3 puan türünden 527,1160’ tır. Bu puan türünü tutturabilmek için yapmanız gereken öncelikle TM- 3 puanınızı yüksek tutmaktır. Bu nedenle özellikle net sayınız yüksek olmalı. Ankara Üniversitesi 2013 yılında puanını 499’ dan kapatmış. Bu nedenle Galatasaray üniversitesi, Ankara üniversitesinden daha yüksek puanla ilk sıralamada yer alıyor. Eğer hedefiniz yüksekse çalışmalarınız da ona göre olmalı. Özellikle Galatasaray üniversitesinin bir yıl Fransızca hazırlık eğitimi olduğu için bu üniversiteye girmeden önce Fransızca eğitimi almanızda fayda var.

Koç Üniversitesi Başarı Sıralaması ve puan Türü

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi başarı sıralamasıTM- 3 puan türünden hesaplanıyor. En düşük koç üniversitesi hukuk fakültesi puanı 2017 yılında 521 olarak hesaplanmış. Hukuk fakültesine girmek isteyenlerin öncelikle hangi soru grubundan ne kadar çıkacağını bilmeleri gerekir. Örneğin Türkçe ve Matematikten iyi net yapmanız gerekiyor. Bu gruptan kırkar adet soru çıkmakta. Sosyal bilimler, fen bilimlerinden yine kırkar soru geliyor. En önemli kısım olan matematik grubu LYS soruları matematik elli, geometri otuz soru geliyor. Bunun dışında edebiyattan elli altı, coğrafyadan ise yirmi dört soru geliyor. Bu grupta yüksek tutmanız gereken net sayınızın çoğunluğu matematik grubunda olmalı.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Başarı Sıralaması ve Puan Türü

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi başarı sıralaması ve puan türü de diğer üniversitelerde olduğu gibi TM- 3 puan türünden hesaplanıyor. Geçen senelerde puan türü TM-2 idi. Fakat sonradan TM-3’ e kaydırıldı. Bu fakültede  en düşük puan 520. Biraz önce yukarıda sayılan tüm özellikler bu fakülte için de geçerli. Fakat bilinmesi gereken en büyük özellik, hangi fakülteye giderseniz gidin önceden bir yabancı dil eğitimi mutlaka alın. Çünkü Galatasaray üniversitesinde olduğu gibi bazı üniversitelerde de bir yıl yabancı dil hazırlık eğitimi verilmektedir. Ayrıca bu gerçekleşmese bile almış olduğunuz yabancı dil sizi kariyer olarak farklı boyutlara taşıyacaktır. Bazı üniversitelerin İsviçre ayağı da var. Bu sayede cüzi paralar ile İsviçre’ de de okuma imkanınız doğabilir.

Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi Başarı Sıralaması

Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi Başarı Sıralamasına göre tam burslu olarak en düşük puan yine TM-3 puan türü üzerinden 519 olarak hesaplanıyor. Böyle iyi bir hukuk fakültesinde okuyabilmek için yapmanız gereken puan 519. Peki yapmanız gereken net ne kadar? Şöyle ki fen bilimlerinden hiç netiniz olmasa da olur. Ama Türkçe, matematik ve sosyal bilimlerinden en az 35 netinizin olması gerekiyor. LYS’ de durum biraz daha farklı. LYS’ de YGS’ de yaptığınız her netin beş fazlasını yapmanız gerekecek.

Yeditepe Üniversitesi Başarı Sıralaması

Yeditepe üniversitesi hukuk fakültesi başarı sıralamasında en düşük puan 509 olarak hesaplanmış. Bu puanı tutturabilmek için yukarıdaki netleri yapmanız gerekiyor. Sıkı bir ders çalışma etkinliği ile bunun üstesinden gelmeniz çok kolay. Şunu söylemekte fayda var ki konulara çalışmak yerine bol bol soru çözün. Ne kadar çok soru, o kadar çok pratik anlamına geliyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ