Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Yıllardır Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mi yoksa İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mi daha iyi tartışması süregelse de, iki üniversiteden de ülkemiz için oldukça değerli olan hukukçular yetişmiştir.

İlklerin her zaman özel olduğunu hatırlatarak Türkiye’nin ilk Hukuk Fakültesi olarak 1925 yılında kurulan bu devlet üniversitesinin bir çok ilkin merkezi olduğunu belirtmek isteriz. 1925 yılında Hukuk Okulu olarak kurulan ve 1946 yılında Ankara Üniversitesine bağlı olarak eğitim vermeye devam eden Ankara Hukuk, Cebeci kampüsünde eğitim vermektedir.

Kurulduğu ilk bir ay meclis çatısında eğitim verilen üniversitede, cumhuriyetin temeli olacak hukuk eğitiminin verilmesi için Atatürk tarafından hızlı bir çalışma başlatılmış, hukukçular bu üniversite bünyesinde yetişmeye başlamıştır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Taban Puanları ve Eğitim

2016 sınavlarında 442 puanla öğrenci alan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi diğer hukuk fakültelerinde olduğu gibi 4 yıllık bir eğitim verir.

Hakimlik sınavlarında en başarılı sonuçları alan öğrencilerin yetiştiği bu üniversite,  bir çok öğrenciye sıkıcı gelebilir. Çünkü gece gündüz çalışan öğrencilerin bulunduğu ve hukuk bölümünün isteyerek tercih edildiği üniversitelerden biridir.

Nereden mezunsun sorusuna en gururlu verilen cevap Ankara Hukuktur ve öğrencileri, mezun olsalar dahi üniversitelerini özlemle anarlar.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anabilim Dalları

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk ve Kamu Hukuku anabilim dalları bünyesinde bir çok bilim dalına sahiptir.

 Özel Hukuk

Avrupa birliği, deniz hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, ticaret hukuku, milletlerarası hukuk, Roma hukuku, karşılaştırmalı hukuk, medeni hukuk, medeni usul hukuku dallarıdır.

Kamu Hukuku

Ceza hukuku, ceza muhakemesi hukuku, anayasa hukuku, hukuk tarihi ve sosyolojisi, kamu genel hukuku, idare hukuku, mali hukuk dalları da kamu hukuku anabilim dalındaki bölümlerdir.

Neden Ankara Üniversitesini Tercih Etmelisiniz?

Türkiye’nin ilk hukuk fakültesi olan ve köklü bir tarihe sahip olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi çok iyi bir akademik kadroya sahiptir.

Öğrenciler için barınma imkanı da olan bu üniversitede alacağınız hukuk eğitimi ile başarılı bir kariyerin temellerini alabilirsiniz. Özellikle hakim ya da savcı olmak isteyen, akademik anlamda ilerlemek isteyen hukukçular, bu ekol bünyesinden mezun olarak, iş hayatında başarılı bir çizgiye sahip olmaktadır.

Akademisyenler ve öğrenciler arasındaki iletişimin de en iyi şekilde sağlandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi birincilerin tercihi olmaktadır.

Ankara Üniversitesi Mezunu Olmak

Geçmişten günümüze bir çok yazar, gazeteci, anayasa hukukçusu ve devlet adamının Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğu bir gerçektir.

Bunu eğitim hayatınızın ilk günlerinden itibaren hissetmeye başlarsınız. Çünkü öğrenciler, okulun ağırlığına uygun olarak bu üniversiteyi tercih ederler. Geçmişte öğrenci olaylarıyla bir çok ayaklanma yaşanmış olan üniversite, düşünce özgürlüğünün en iyi şekilde temsil ediliği üniversitelerden biridir.

Her sosyal grubu barındıran ve kendinizi yalnız hissetmeyeceğiniz kadar fazla insan bulunan üniversitede, disiplinli ve azimli bir çalışma sonucu başarıyla mezun olabilirsiniz.

Gelen Aramalar: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1884 3UqZP8ctayQBIl2jkhSH7-efWVG3mH2Awi258omo5kFkofCPni_llW5Qh7VdJqbF ed6ab70424aaf435f3dd61a4d6f7df0cf27ff406&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1886 pJen9sHvN4jRItgN03iXDIWbnG_5_lSeCVGJlrtuGndggzg1Zzdt5rSlNhDJmrgq 5712b4531e35f4afc81577621bedddbfccbd1e28&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ