2017 TEOG Sonuçları

2017 TEOG Sonuçları

TEOG NEDİR

Temel Eğitim sonrası orta öğretime geçiş sınavının ismi Teog’ dur. 6.7.ve 8. Sınıflar 6 ders ile 6 ayrı sınava girerler ve bu sınavdan aldıkları başarı ortalamaları ile ağırlıklandırılmış merkezi sınavın puanına eklenmiş olan yıl sonu başarı puanlarının ortalaması ile liselere yerleştirlir.

2017 YILI TEOG SONUÇLARI

2017 yılındaki teog sonuçları açıklandı. M. E. B. Yapmış olduğu açıklamasında 8. Sınıf öğrencileri için ikinci döneme ait merkezi ortak sınav sonuçları sonuçlarının 31 mayıs tarihinden itibaren e-okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrenilebileceği bildirildi.

Teog sınavının ikinci dönem sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresinden e-okul veli bilgilendirme sistemi içerisinden öğrenilebilmektedir.

1.185.328 ÖĞRENCİ TEOG KATILIMCISI

Milli Eğitim bakanlığı Halkla ilişkiler Müşavirliği ‘ nin yaptığı açıklamada 8. Sınıf öğrencilerinin ikinci dönemlerine ait olan merkezi ortak sınav sonuçları açıklaması tamamlanmış, 8. Sınıf öğrencilerinin Nisan ayının 26-27’ sinde yapılmış olan 2. Dönem merkezi ortak sınavları ve mayıs 20-21 tarşhleri içerisinde yapılmış olan mazeret ortak sınavları değerlendirmeleri tamamlanmış olduğu belirtildi. 2. Döneme ait merkezi ortak sınavlara 1 milyon 185 bin 328 kişi katılmış sınav sonuçları e-okul sisteminde açıklanmış olduğu da belirtildi.

TEOG PUANILARININ SORGULANMASI VE HESAPLANMASI

MEB’in kullanıma sunmuş olduğu TEOG Puan Hesaplaması sistemi ile öğrencilerin puanlarını tahmini olarak hesaplayabilmeleri mümkün.

Teog sonuçları ne zaman açıklanacak  sorusunu soran binlerce kişi artık 31 Mayıs tarihinden itibaren  TEOG sınavı sonuçlarına bakabilmeleri mümkün. 31 Mayıs 2017 saat 10:00’ dan itibaren Milli Eğitim bakanlığı’ nın açıklamış olduğu sınav sonuçlarına e-okul sisteminden bakılabilecek.

TEOG sonuçlarına bakmak  isteyen veliler ve öğrenciler e-okul.meb.gov.tr sayfasına girecekler.  ”Veli Bilgilendirmesi  Sistemi Girişi” yapmaları gerekiyor. Bu işlemin ardından Öğrencinin T.C. Kimlik Numarası  ve Öğrenci Okul Numarası yazılı boşluklara doğru bilgilerin girilmesinin ardından  e-Okul Veli Bilgilendirmesi Sistemi girişini yapabilmektedirler. Teog sınavı sonuçlarına ait ekranda öğretmen ve veliler için de bölümler bulunuyor.

E-Okul üzerinden aynı zamanda öğrenciye ait en son notlar ve en son devamsızlık bilgileri de ulaşılabilir bilgiler arasında.

TEOG’DA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE KÜTAHYA’ DA ÖDÜLLER VERİLDİ

Kütahya’ da  Hisarcık ilçesi içerisinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TEOG sınavında derece  yapan öğrenci ve aileleri için yemek verildi.

 

 

TEOG SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ MÜMKÜN MÜ VE NASIL İTİRAZ EDİLİR?

 

Sınav sonuçlarına itiraz mümkündür. Bunun için e-okul sistemi üzerinden işlem yapılabilir.Öğrencinin girdiği sınava itiraz edebilme hakkı vardır. Milli Eğitim Bakanlığı bu itiraz için bir takım şartlar istemekte. Bu şartlar  “Tüm alanların doğru ve eksiksiz doldurulması, itiraz konusunun doğru seçilmesidir, bu durumda işlemler daha hızlanacaktır. İtiraz edilecek olan kitapçık türü, ders isimleri, ve soru itirazlarının numaralarını mutlaka belirtmek gerekiyor.” yazısı gözükür.

TEOG GÜN GEÇTİKÇE YENİLENİYIOR VE DAHA İYİ HİZMET VERMEK İÇİN E-OKUL ALTYAPSINI GELİŞTİRİYOR

Dokuz yıldan bu yana faaliyetini sürdürmekte olan e-okul veli, öğrenci , öğretmen arasındaki ilişki teknolojik açıdan en iyi yere getirilmeye çalışılmakta. 2007 yılından önceki süreçler içinde, koodirnasyon eksikliği nedeniyle birçok öğrencinin kendini yetiştiremediği görülmüştür.

Bu sistem üzerinden öğretmenler ve idarecilerin  öğrencilerin notlarını, davranış ve başarı grafiklerini kendi sistemleri üzerinden girebilmektedirler.  Öğrencinin bu sisteme  girişi ile okuldaki sınav notlar görülebilmektedir. 2016-2017 yılında MEB e-okul sistemini güncellemiştir. Velilerin e- okul sisteminde öğretmenler ile iletişim halinde olabilmektedirler. Öğrenci başarasının artması için gösterilen çabalar ile teknolojinin tüm imkanları bu konuda kullanılmaktadır. Avrupa ve Amerika’ daki sistemler araştırılarak Türkiye’ deki sistemin daha iyi olması için geliştirmeler yapılmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ